Smart Kid Belt Pas bezpieczeństwa zastępuje fotelik

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Braxx
  • Dostępność: Jest
  • szt.
  • 99,00 zł 89,00 zł

Smart Kid Belt to urządzenie skonstruowane przez ludzi, którzy od 20 lat pracują w branży zajmującej się bezpiecznym przewożeniem dzieci. Dzięki ich doświadczeniu i determinacji, powstał produkt, który dba o bezpieczeństwo i komfort dzieci z grup 2 i 3 (5-12 lat, 15-36kg). Urządzenie Smart Kid Belt pasuje do każdego modelu samochodu. Jego montaż jest łatwy i szybki, a cena jest odpowiednia na każdą kieszeń. Chociaż  budowa Smart Kid Belt w porównaniu do standardowych fotelików, powoduje zapalenie się w głowach rodziców czerwonych lampek, to w sprawach bezpieczeństwa dzieci należy zachować zimną krew i opierać się o twarde dane. Dlatego zachęcamy Was do zapoznania się z wynikami testów zderzeniowych Smart Kid Belt.

Czym jest Smart Kid Belt?

Smart Kid Belt to najnowsze urządzenie, które umożliwia bezpieczne przewożenie dzieci. Zostało skonstruowane przez ludzi, którzy od 20 lat pracują w branży. Dzięki ich doświadczeniu i determinacji, powstał produkt, który dba o bezpieczeństwo i komfort dzieci z grup 2 i 3 (rekomendujemy od 4 -12 lat, 15-36kg). Smart Kid Belt zapewnia dobre ułożenie odcinka pasa biodrowego i płynnie dopasowuje odcinek barkowy do wzrostu dziecka. Jego montaż jest łatwy i szybki, a cena odpowiednia na każdą kieszeń. Pasuje do każdego modelu samochodu.

Jak założyć Smart Kid Belt?

Posadź swoje dziecko na kanapie samochodowej, usadź je tak by opierało się plecami o oparcie. Następnie zapnij samochodowy pas bezpieczeństwa. Teraz wepnij dolną klamrę Smart Kid Belt w pas samochodowy. Zrób to jak najniżej, najlepiej w miejscu, gdzie dolna część pasa wychodzi spod kanapy i zaczyna przechodzić obok ud dziecka. Wpięcie dolnej klamry Smart Kid Belt w pas bezpieczeństwa, dopasowuje jego długość na odcinku lędźwiowym!

Po wpięciu pasa w dolną klamrę, dopasuj długość Smart Kid Belt do wzrostu dziecka. Urządzenie Smart Kid Belt daje rodzicom możliwość bardzo dokładnego dopasowania go do wzrostu pociechy. Wykorzystaj to i ustaw urządzenie tak, by po rozwinięciu go, górna klamra była na wysokości 5cm (trzy palce) powyżej ramienia. Dzięki możliwości dopasowania Smart Kid Belt do wzrostu dziecka, urządzenie będzie rosło razem z nim. Jeden pas wystarczy Wam na wiele lat!

Po ustawieniu długości urządzenia Smart Kid Belt i upewnieniu się, że jego górna klamra jest na wysokości 5 cm powyżej ramion, wepnij ją w górną część pasa samochodowego. Pamiętaj, żeby wpiąć klamrę tak, by górny pas samochodowy przechodził między ramieniem, a szyją dziecka. Dzięki wpięciu górnej klamry Smart Kid Belt, odcinek obojczykowy pasa samochodowego, będzie dobrze chronił dziecko.

Mały, ale czy bezpieczny?

Wiemy, że rodzice wierzą w bezpieczeństwo fotelików. I bardzo dobrze! Wiele z nich to wysokiej klasy urządzenia, które zapewniają najwyższe bezpieczeństwo dzieciom w trakcie podróży. Smart Kid Belt nie udaje i nie mówi, że jest lepszy od nich. Wiemy też, że wiele urządzeń wątpliwej jakości posiada certyfikat ECE, który w ogólnej opinii jest postrzegany jako niebezpieczny znaczek. Dlatego właśnie potwierdziliśmy uzyskane wyniki w instytucie amerykańskim (wyniki niżej). Producenci wielu urządzeń do przewozu dzieci dostępnych na rynku podają do ogólnej wiadomości jedynie fakt posiadania certyfikatu. Smart Kid Belt jest transparentny, dlatego chętnie dzielimy się z Wami wynikami jakie nasze urządzenie osiągnęło w testach zderzeniowych. Zapoznajcie się z nimi i sami zdecydujcie, czy chcecie wypróbować nasze niewielkie, ale bezpieczne urządzenie.

Na wykresie po lewej stronie widzicie zapis jednego z wielu testów zderzeniowych, jakie przeprowadziliśmy dla urządzenia Smart Kid Belt. Ta konkretna próba, została przeprowadzona na manekinie ważącym 32 kg. Wykres określa przebieg opóźnienia wypadkowego podczas testów dynamicznych. Pewnie zastanawiacie się jak należy czytać dane w nim zawarte, to dość proste. Czerwona przerywana linia – oznacza najwyższy próg przeciążeń, jaki zapewnia przejście testów. Kolorowe linie od 1 do 5 – każda z nich oznacza kolejną próbę zderzenia. Oś G – określa przeciążenia, jakim poddany jest manekin w trakcie próby. Oś S- określa czas działania urządzenia. Jak widać na wykresie, przeciążenia działające na manekina przypiętego urządzeniem Smart Kid Belt w praktycznie każdej z prób nie przekroczyły 40 G, podczas gdy wartość maksymalna wynosi aż 55G

HOMOLOGACJA

Smart Kid Belt posiada holomologację ECE Przemysłowego Instytutu Motoryzacji w W-wie, pod nr E20 44R-04 4013 z dnia 11.07.2017. Do każdego sprzedanego egzemplarza dodajemy kopię homologacji!